Pracownicy Wydziału Mechanicznego we władzach Polskiego Towarzystwa Biomechaniki

W dniu 6 września 2016 krajowy zjazd Polskiego Towarzystwa Biomechaniki powierzył funkcję prezesa PTB na kadencję 2016-2020 dr hab. inż. Szczepanowi Piszczatowskiemu, pracownikowi Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej.

W skład Zarządu PTB wszedł również dr hab. inż. Eugeniusz Sajewicz, prof. PB. Wybór dr hab. inż. Szczepana Piszczatowskiego na funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Biomechaniki jest wyrazem uznania dla dokonań białostockiego środowiska związanego z biomechaniką i z pewnością przyczyni się do jego dalszego rozwoju.
Polskie Towarzystwo Biomechaniki działa od roku 1987 integrując środowiska naukowe uczelni technicznych, sportowych i medycznych. PTB funkcjonuje pod afiliacją the International Society of Biomechanics (ISB) oraz ściśle współpracuje z the European Society of Biomechanics (ESB). W roku 2002 we Wrocławiu miała miejsce 13th Conference of the European Society of Biomechanics, natomiast co dwa lata organizowane są międzynarodowe konferencje Polskiego Towarzystwa Biomechaniki „BIOMECHANICS & rok”. Jedna z nich – BIOMECHANICS 2012 – odbyła się na Politechnice Białostockiej gromadząc 171 uczestników z 20 krajów.