Hermes w finale konkursu TOP Start-up Polski Wschodniej 2017!

27 i 28 września w Białymstoku odbywał się IV Wschodni Kongres Gospodarczy. To najważniejsze tego rodzaju spotkanie przedsiębiorców, samorządowców i polityków z pięciu województw wschodniego makroregionu Polski.

Podczas dwudniowego spotkania odbył się finał konkursu TOP Start-up Polski Wschodniej 2017. Miło nam poinformować, że na 44 zgłoszone start-upy, w wyłonionej przez jury pierwszej dziesiątce znalazł się projekt Hermes. Hermes powstał na Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej – skonstruowali go studenci kierunku inżynieria biomedyczna ze Studenckiego Koła Naukowego ORTHOS pracujący pod opieką dr hab. inż. Jarosława Siduna. Kongres stwarza przyjazne środowisko, w którym młodzi biznesmeni mają szanse zaprezentować się przed liczną publicznością, mogą zaistnieć w mediach, nawiązać kontakty biznesowe oraz zwiększyć możliwości komercjalizacji przedsięwzięć. Jesteśmy dumni, że projekt z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej został dostrzeżony, doceniony i uznany za innowacyjny.

Hermes jest przystawką do wózka inwalidzkiego, dzięki napędowi hybrydowemu (elektrycznemu silnikowi połączonemu z napędem ręcznym) oraz technologii odzysku energii, zwiększającą mobilność i samodzielność osób niepełnosprawnych.

Więcej o projekcie Hermes można przeczytać na stronie www.wm.pb.edu.pl/hermes
Trzymamy kciuki za dalszy rozwój projektu!